У цій публікації я розглядатиму відкриті освітні ресурси, які нам пропонують викладачі курсу.
Перший ресурс, який я разглядаю - наукова електронна бібліотека http://elibrary.ru/.
Для своєї тематики я обрала запит "uml моделирование", оскільки саме ця частина курсу, який я викладаю (Системний аналіз складний систем управління), наймасивніша і найскладніша для студентів, тому потребує більш детального вивчення, що дозволяє посилатися на різні джерела, які студенти зможуть використати під час навчання.
Результатом запиту, була велика кількість матеріалу в цій бібліотеці:

Зверну вашу увагу, що для перегляду повного опису матеріалів бібліотеки потрібно зареєструватися в сервісі!
Наступним сервісом, який я розглядала, був федеральний центр інформаційно-освітніх ресурсів. По такому ж запиту, як і в поперньому сервісі, я змогла знайти 4 модулі:

Для перегляду модулів потрібно становити спеціальне програмне забезпечення, яке можна знайти на просторах цього сервісу. Планую скористатися ним для поглибленя власних знань з тематики мого курсу.
В Институте ЮНЕСКО я не знайшла курсів по своїй темі, але побачила, що там дуууже багато цікавої інформації по вивченню ріноманітніих електронних ресурсів. Варто звернути на них свою увагу для саморозвитку.

По своїй тематиці я вирішила провести власне дослідження курсів. Спочатку я ввела в пошуковому рядку наступне: "UML моделирование курсы", що привело мене до наступного курсу:
Нотация и семантика языка UML - національного відкритого університету.
Цей курс є частково безкоштовним, оскільки дозволяє перегляд матеріалів та вивчення засобом реєстрації в сервісі. Якщо ж слухач хоче отримати консультацію або сертифікат проходження курсу - йому потрібно за нього заплатити. Вартість, на мою думку, символічна - всього 500 руб.
Інші курси за обраним запитом виявилися або не зовсім доречними для моєї тематики або платними (тобто тут була представлена тільки програма курсів безкоштовно).
Наступним моїм кроком був перехід на сайт https://www.coursera.org/, який має в своєму арсеналі неймовірну кількість курсів, відомих в усьому світі.
На мій запит "uml modeling" було знайдено близько 208 співпадінь, серед яких курси Стенфордського та Мічіганського університетів.

Зрозуміло, що не всі курси, з представлених відповідають повністю моїй тематиці, оскільки я обрала для пошуку достатньо широкий спектр питання. Через це, я вирішила звузити його до наступного запиту:

З 7 співпадінь я обрала 2 курси:
Construction Scheduling - курс Колумбійського університету, який розповідає про основи uml моделювання.
Database Management Essentials - курс University of Colorado System, який торкається питань управління базами даних і частково вивчає uml моделювання саме інформаційних баз даних.
Пошук на сайті Creative Commons
Наступним кроком моєї роботи був пошук інформації на сайті Creative Commons.
В пошуковому запиті з сайту я ввела "uml diagrams", обравши пункт: Google (Web). Такий запит перетранслював мене в пошуковик Google, але всі публікації, які я там побачила мали помітку "Creative Commons".

Наприклад, відкриємо першу вкладку з Wikipedia:

Потім я повернулася до сервісу знову і обрала фільтр по відео, який видав мені близько 466 відфільтрованих результатів:

Це дійсно дуже зручний сервіс для пошуку, оскільки відтепер можна не задумуватися про довге фільтрування інформації, як я робила це раніше. В своїй роботі я часто стикалася з проблемою пошуку, оскільки мене транслювало переважно на сайти, де інформації не було, а були тільки комерційні запити на придбання статей, книг і т.д. або на проходження платних крусів чи відкриття потрібної інформації за свій рахунок. Тепер все набагато простіше:)
Ліцензування блогу
За допомогою сайту https://creativecommons.org/ мною було проведене ліцензування мого блогу, що можна побачити в кінці сторінки блогу:
Публікація в Twitter
Також я зробила публікацію на ліцензовані відео в Twitter (закріплений твіт):
Немає коментарів:
Дописати коментар