пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Інструменти куратора змісту

На восьмому тижні навчання нам потрібно було проаналізувати один з інструментів куратора змісту, який би був для нас корисним в роботі та дати характеристику його особливостей.
Для аналізу я обрала сервіс CurationSoft - який забезпечує огляд з наступних середовиш:

Після переходу за посиланням мені довелося завантажити безкоштовну версію програми, оскільки вона працює локально з ПК:
Коли я натиснула кнопку "Download", мене перенаправили у вікно реєстрації e-mail адреси:

Після цього я потрапила на сторінку, яка повідомляла, що на мою пошту було надіслано лист з інструкцією подальшої роботи. Деталі листа:
Тут написано, що для отримання посилань на інсталятор та знайомства з навчальними відео нам потрібно перейти за першим посиланням. Також в листі вказані посилання на сервіс підтримки і пряме посилання на завантаження програми. не рекомендую використовувати останнє посилання, оскільки нам знадобиться ще одна програма для встановлення цього сервісу. Тому я обрала посилання, виділене червоним кольором (№1).
Посилання перенаправило мене на інформаційну сторінку:
 Тут нам пропонують завантажити два файли-інсталятори і встановити їх, що я й виконала.

Також на інформаційній сторінці відображена інструкція роботи з програмою:

  1. Після успішного встановлення, запустіть програму.
  2. CurationSoft є десктопною версією, яка запускається на вашому ПК.
  3. Вам потрібно ввести дані логіна та пароля (логін (ім'я користувача) є вашою електронною адресою, яку ви надавали під час реєстрації на сторінці реєстрації, пароль було надіслано в листі. Будь-ласка, зверніть увагу, що це не ваші JVzoo деталі логіну) (Переконайтеся, що лист не заблоковано поштовим клієнтом/він не потрапив в спам).
  4. Введіть ваші логін та пароль в поля програми.
  5. Переконайтеся, що ви виконали дію "Запам'ятати мене", щоб не вводити постійно ваш логін та пароль.
  6. Насолоджуйтесь програмним забезпеченням.

Після виконання всіх пунктів інструкції, ми потраблаємо в нове середовище для роботи.

Також звертаю вашу увагу, що на сторінці завантаження інсталяторів є інформація про навчальний блог та відео, можети ними скористатися.
В блозі представлено багато цікавої та корисної інформації:

Сторінка з навчальним відео:


Тепер розпочнемо безпосередній аналіз роботи програми. Перед собою ми бачимо наступні елементи (вкладки) меню CurationSoft: 


Вкладка "File" забезпечує вихід з програми;

Вкладка "Settings" забезпечує різноманітні налаштування програми: вибір мови пошуку, вибір сервісів пошуку (платформ), підказки з синтаксисом програми, основними налаштуваннями даних профілю, перегляд історії:
Огляд синтаксису програми

Вкладка "Frequent" - налаштування основних параметрів вікна: відкриття в кладок в новому вікні, орієнтація зображень, параметри переміщення і т.д, 
Вкладка "Help" забезпечує перегляд навчального блогу, перевірку ліцензії та оновлень, виклик підтримки. 
Вкладка "Browser" відкриває вбудований в програму браузер для пошуку контенту.
Вкладка "Post Builder" відкриває додаткове вікно формування постів, інформацію в яких можна перетягувати з  сервісів:

Публікування інформації здійснюється за допомогою кнопки "Post" в наступних середовищах:

Коли я спробувала виконати публікацію в блогері - сервіс не спрацював, а от інтеграція з Facebook у нього чудова.

Вкладка "RSS" - забезпечує додавання стрічки новин за вказаним іменем чи посиланням фідів.

Вкладка "Training Video" перенаправляє користувача на сторінку з тренувальним відео. 
Вкладка "Report Bug" забезпечує надсилання повідомлення про помилки. 
Вкладка в піктограмою квадрата розвертає вікно програми.

Принцип роботи з ресурсами
У вкладці "Source" обираємо ресурс, з якого хочемо відслідкувати контент. Наприклад, оберемо  ресурс "Google News" і в полі пошуку введемо "UML diagrams". Сформуємо запит (кнопка "Go!") і отримаємо наступне:

Кнопка "Expand" ("Детальніше") забезпечує можливість пергляду контенту повністю. Також у правому верхньому куті публікації можна додати її до улюблених (попередньо увімкнувши опцію створення категорій в налаштуваннях сервісу) і відслідкувати історію власного перегляду цієї публікації. 
Висновки
Для куратора змісту таке середовище буде цікавим, оскільки забезпечує відслідковування потрібного контенту з великої кількості ресурсів. Є можливість поділитися знайденою інформацією на Facebook, створити нову публікацію відразу в середовищі. Створити колекції з потрібною інформацією для подальшого використання чи аналізу, здійснити пошук інфомрації в мережі.

Для мене, як для користувача мережевих сервісів незручністю було встановлення цього ПЗ на комп'ютер, але процес інсталяцій був швидким, тому з такою трудністю можна змиритися.

Рекомендую до використання програму, у роботі куратора змісту вона є актуальною. Загальна оцінка сервісу 4 (оскільки не зрозуміло, як приєднати її роботу з блогами).

Результат роботи на восьмому тижні навчання
1. Мною був розглянутий один з запропонованих інструментів куратора змісту. Досвід виявився достатньо цікавим, забезпечив мене новими знаннями для курування змісту.
2. Представлений перелік інструментів є дуже великим, потребує детального вивчення, що планую виконати найближчим часом.
3. Також я розглянула матеріали куратора змісту Робіна Гуда - у нього цікаві підбірки матеріалів (посилань, розбитих за зручними рубриками). Мене зацікавив сервіс, на якому він організував свій робочий простір - не втрималася і зареєструвалася там також. Почала формувати власне робоче поле.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Лицензия Creative Commons
Произведение «Системний аналіз складних систем управління» созданное автором по имени Ірина Юстик, публикуется на условиях лицензии Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуция — На тех же условиях») 4.0 Всемирная.